НОВИНИ

Всесвітній собор православних церков перенесли через російсько-турецький конфлікт – ЗМІ

Собор відбудеться на острові Крит у Греції, а не у Стамбулі як планували раніше.

На зібранні очільників православних церков у Швейцарії ухвалили рішення перенести Всеправославний собор 2016 року зі Стамбула (Константинополя) на острів Крит у Греції. Про це повідомили з посиланням на грецькі ЗМІ.

Причиною названо «надзвичайні об'єктивні обставини». Повідомляється, що йдеться про погіршення російсько-турецьких відносин після збиття російського Су-24. Також повідомляється, що пропозицію про перенесення місця Собору вніс саме патріарх РПЦ Кірілл.

У публікації зазначено, що підготовка до Собору триває вже понад 50 років, але він щоразу зривається через ті або інші обставини. На підготовчому засіданні у Швейцарії, зокрема, були відсутні патріарх Антіохійський Іоан та патріарх Афін та всієї Греції Ієронім.

На Соборі планують розглянути вісім питань. Для України, зокрема, є важливим питання надання церквам автокефалії (самоврядування) з огляду на розкол серед українських православних.

Як повідомлялося, питання України вже підняв на підготовчому засіданні у Швейцарії саме Кірілл, який звинуватив УПЦ КП у захопленні храмів УПЦ МП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.