НОВИНИ

Францію сколихнули масові соціальні протести

Найбільші профспілки країни вивели людей на вулиці з вимогою здійснення реформ.

Найбільші профспілки Франції, що представляють інтереси 5,6 млн державних службовців, проводять масові демонстрації у вівторок, 26 січня, на знак протесту проти заходів економії французького уряду. Про це повідомляє ABC News.

Згідно з офіційною позицією профспілок, подібні урядові кроки призвели до падіння купівельної спроможності громадян, які перебувають на держслужбі. Крім того, профспілки виступають проти скорочення робочих місць. З 2007 року були скорочені близько 150 тисяч чоловік.

До акцій протесту приєдналися працівники сфери освіти, які виступають проти реформи коледжів та вимагають підвищення зарплатні. 

Дві найбільших у Франції профспілки авіадиспетчерів, на частку яких припадає 70% працівників цієї спеціальності, також підтримали страйкових рух і заявили про намір виходу із системи страхування державних службовців, яка, на думку авіадиспетчерів, знижує їх купівельну спроможність. Страйк торкнувся близько 40-50% рейсів 26 січня. Один із рейсів у Паризькому аеропорту скасований, ще 5 затримані.

Французькі таксисти у свою чергу вийшли на акції протесту проти введення додатку для пошуку, виклику та оплати таксі Uber, в якому вони вбачають джерело недобросовісної конкуренції та нехтування правами водіїв.

В цілому, спільною вимогою усіх маніфестантів є соціальні та економічні реформи у країні.

Протестувальники перекривають вулиці Парижу, підпалюють шини. Поліція застосувала проти активістів сльозогінний газ.

Як повідомлялося, влада Франції оголосила надзвичайний економічний стан.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.