НОВИНИ

У Польщі спрогнозували, коли "ЛитПолУкрбриг" досягне бойової готовності

Ідеться про підрозділ, існування якого "є чітким сигналом для всіх, хто хоче порушити мир в Європі".

Литовсько-польсько-українська бригада досягне військово-операційної готовності в наступному році. Про це в Любліні заявив міністр національної оборони Польщі Антоні Мацеревіч.

Він також підкреслив, що цей підрозділ є чітким сигналом для всіх, хто хоче порушити мир в Європі. Глава оборонного відомства Польщі взяв участь у церемонії початку функціонування спільної литовсько-польсько-української бригади в Любліні та зустрівся з міністрами оборони Литви Юозасом Олекасом і України Степаном Полтораком.

«Звіти, які ми отримали, свідчать про добре виконану роботу, гарну співпрацю усіх трьох батальйонів і про високу ймовірність, а можливо навіть про впевненість, що ця бригада досягне операційної готовності в наступному році», - сказав Мацеревіч.

Дивіться також: У Польщі створили штаб багатонаціональної бригади ЛитПолУкрбриг

Він додав, що взаємодію країн в рамках бригади він сприймає як «одну з основних форм військового співробітництва Литви, Польщі та України на східному фланзі НАТО». Мацеревіч підкреслив також, що бригаду утворюють два члени НАТО - Польща і Литва, а також Україна, яка перебуває «під тиском російської агресії».

Міністр також нагадав, що бригада буде використовуватися, зокрема у миротворчих місіях ООН.

«Але ми теж розуміємо, що бригада є символом і дуже чітким сигналом для всіх, хто хоче підірвати мир в Європі. Тому ми теж надаємо великого значення якнайшвидшому досягненню операційної готовності, а також до дій, які здійснюються в рамках нашої співпраці», - сказав міністр оборони Польщі.

Нагадаємо, у складі спільної бригади українські, литовські та польські військові братимуть участь у спільних навчаннях, а пізніше – в операціях. Управління «ЛитПолУкрбриг» базуватиметься у польському Любліні. Відповідну угоду підписали у вересні 2014 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.