НОВИНИ

Росстат опублікував дані падіння економіки РФ у 2015

Згідно з офіційною статистикою, країна втратила 3,7% ВВП.

Статистична служба Росії «Росстат» опублікувала дані, згідно з якими російська економіка скоротилася на 3,7% у 2015 році.

Роздрібні продажі впали на 10%, а капіталовкладення скоротилися на 8,4%, що стало найгіршим економічним показником РФ з 2009 року.

На відміну від попереднього року, ВВП Росії в 2014 році збільшився на 0,6%. Економіка постраждала від критичного обвалу цін на нафту, які впали на 70% протягом останніх 15 місяців. Також свою роль відіграли санкції західних держав, покладені на РФ після анексії Криму в 2014 році.

Прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв на початку січня 2016 попередив, що падіння цін на нафту може змусити російський уряд переглянути бюджет на 2016 рік.

У грудні 2015, президент Росії Владімір Путін заявив, що бюджет розрахований на основі вартості нафти у $50 за барель. Станом на 25 січня, нафта сорту Brent торгується на рівні трохи більше $30 за барель. Податки від торгівлі нафтою і газом формують близько половини доходів російського уряду.

Нагадаємо, у зв'язку із падінням цін на нафту, російський прем'єр Дмітрій Мєдвєдєв закликав Росію готуватися до найгіршого сценарію.

І як повідомлялося, Джордж Сорос назвав «точку неповернення» для економіки РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.