НОВИНИ

Українські нардепи та експерти залишили форум у Польщі через проросійських речників

Зокрема, так вчинили віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд та директор Фонду "Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна.

Через наявність речників, які підтримують позицію Росії у питанні окупації Криму та Донбасу, частина української делегації залишила панелі форуму "Україна-Європа" у польському Лодзі. Про це повідомила віце-спікер ВР Оксана Сироїд у телеефірі каналу "24" та директор Фонду "Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна на сторінці у мережі Facebook.

За словами Сироїд, вона разом з депутатами Єгором Соболєвим і Тетяною Чорновол вчинили демарш на одній із дискусійних панелей через присутність у ній скандального депутата Європарламенту Януша Корвіна-Мікке, який через проросійські дії є персоною нон грата в Україні.

«Частина наших парламенарів залишила цей захід, оскільки на них були відомі провокатори, зокрема персона нон грата в Україні Корвін-Мікке. Якби я не їхала сьогодні, оскільки це завершення мого візиту, то я також залишила б форум у знак протесту», – запевнила віце-спікер.

Вона пояснила, що через такі провокації у неї виникають питання до організаторів форуму.

«Мені видається безсенсовною зустріч, тому що ми всі знаємо позицію Росії, але яким чином вона може допомогти в цьому діалозі Україна-Європа? Якщо вона не може допомогти в цьому діалозі, то навіщо їх сюди кликати: щоб все перетворювалося на деструктив і балаган?» – обурилась Сироїд.

Вона також додала, що іншою причиною демаршу стала поява на панелі, в якій вона брала участь, завідувача кафедри зі зв’язків з громадськістю російського вишу МГІМО Валєрія Соловєя. Подробиці цієї історії розповіла Бекешкіна.

«Наприкінці мав слово Валерій Соловей з Москви - доктор історичних наук, професор, завідувач кафедрою громадських зв'язків МГІМО. Словом, "інтелігент". Він висловився дуже чітко і лаконічно. Головне, сказав він, це бути реалістами і визнати нову територіальну реалість, що склалася, зокрема - новий статус Криму. І повернення до колишнього статусу неможливо. Так, ми розуміємо, що було порушено міжнародне право. але у нас інший підхід, ніж у європейців, які кажуть про права і цінності. У нас головне - це інтереси і справедливість. Те ж і стосовно Донбасу. Слід визнати, що 50 тисяч бойовиків, які воювали проти України ніколи з нею не змиряться, і з цього виходити у переговорах. Це реалії, які треба визнати. "Ага, сказала я голосно, - коли тебе гвалтують, слід визнати цю реальність і свій новий статус, і на цій основі вести "діалог" з гвалтівником". Відреагувала Оксана, яка сказала, що не розуміє, навіщо організатори витягують сюди таких "спікерів" і зазбиралася йти. Кілька учасників (в тому числі й я) теж. Панель швиденько закрили, тим більше що й час вийшов», – написала вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.