НОВИНИ

У Газпромі пояснили, чому не збираються платити $3,4 млрд штрафу Україні

Росіяни вважають, що в АМКУ немає повноважень в питанні регулювання транзиту газу через Україну.

У "Газпромі" відреагували на заяву Антимонопольного комітету України, що наклав на російську компанію штраф в $3,4 млрд.

"Це викликає крайнє здивування, оскільки" Газпром "не здійснює підприємницької діяльності на території України, передаючи НАК "Нафтогаз України" природний газ на західному кордоні Російської Федерації. Таке рішення АМКУ не може розглядатися ні в якому іншому статусі, крім спроби чинити тиск на "Газпром". "Газпром" має намір захищати свої права та законні інтереси всіма доступними йому з правової точки зору способами", - йдеться в коментарі управління інформації газового концерну.

Компанія нагадує, що 18 серпня 2015 року АМКУ звернувся до "Газпрому" з вимогою надати інформацію про контракти з "Нафтогазом України" на постачання газу споживачам України і його транзит через територію країни. 3 вересня 2015 року АМКУ повідомив "Газпром" про початок розгляду справи про порушення законодавства України про захист економічної конкуренції.

"14 січня 2016 року "Газпром" повідомив АМКУ, що не здійснює підприємницької діяльності на території України, передаючи "Нафтогазу України" природний газ для постачання споживачам України, і для його транзиту на західному кордоні РФ, і отримуючи газ на західному кордоні України. Таким чином, будь-які звинувачення на адресу "Газпрому" в порушенні законодавства України не мають під собою підґрунтя. У своєму зверненні "Газпром" вказав, що підстави для ініційованого АМКУ розслідування відсутні, і воно повинно бути припинене", - йдеться в заяві.

"Більше того, розслідування АМКУ виходить з припущення про порушення "Газпромом" транзитного контракту і необхідності внесення до нього змін. У той же час, "Газпром" виходить з того, що в даний час питання контрактних взаємин з "Нафтогазом України" є предметом арбітражних розглядів в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма. Винесення остаточного рішення із будь-яких спірних питань контрактних взаємин ПАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" є виключною компетенцією Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, який сторони транзитного контракту вибрали в якості органу розгляду спорів ", - наголосили в "Газпромі".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Антимонопольний комітет України зобов'язав Газпром привести умови транзиту територією України до економічно обґрунтованого рівня.

У грудні 2015 року Антимонопольний комітет України в ході розслідування встановив, що російський Газпром займає монопольне становище на ринку послуг з транзиту природного газу територією України і впродовж 2009-2015 років постійно порушував умови контракту з НАК "Нафтогаз України". Згідно з висновками, Газпром ігнорував будь-які звернення про приведення умов співпраці (обсягів транзиту і вартості транзиту) до економічно обґрунтованих.

22 січня Антимонопольний комітет України оштрафував російського газового монополіста ПАТ "Газпром" на 85 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.