НОВИНИ

АМКУ дав Газпрому два місяці на виплату 85 млрд грн штрафу

Також протягом цього часу російський газовий монополіст повинен припинити порушення законодавства.

Антимонопольний комітет України зобов'язав російський Газпром привести умови транзиту територією України до економічно обґрунтованого рівня. Про це повідомив журналістам глава комітету Юрій Терентьєв в Києві 22 січня.

"Компанії Газпром наказано протягом двох місяців припинити порушення та привести свою діяльність до вимог законодавства про захист економічної конкуренції", - сказав він.

Як пояснила перший заступник АМКУ Марія Ніжник, порушення Газпрому полягає в тому, що протягом останніх п'яти років він виявляв бездіяльність і нічого не робив для приведення умов транзиту газу через Україну до таких, які б існували за умови конкуренції на ринку.

"Необхідно привести умови співпраці (Газпрому з Нафтогазом з транзиту – Ред.) до економічно обґрунтованих - це можуть бути зміни, внесені умовою договору або інші", - сказала вона.

Перший заступник АМКУ додала, що штраф у розмірі 85,966 млрдгрн, накладений АМКУ на Газпром, також повинен бути сплачений протягом двох місяців, в іншому випадку відомство звернеться до Господарського суду для примусового стягнення штрафу з російської компанії.

Ніжник також уточнила, що сума штрафу включає кілька складових.

"66,127 млрд грн - це 30% від загального обсягу, пов'язаного з порушенням за період п'яти років ... Враховуються також обтяжливі обставини: Газпром зовсім не співпрацював із комітетом ... Також обтяжливою обставиною є те, що це тривале порушення", - сказала вона .

За даними першого заступника голови АМКУ, російський Газпром ще на початку розгляду справи заявив, що у Антимонопольного комітету немає повноважень і будь-які претензії мають розглядатися виключно в Стокгольмському арбітражі.

"Насправді справа знаходиться в компетенції АМКУ, оскільки послуга транзиту надається саме на території України", - резюмувала вона.

 

Нагадаємо, в грудні Антимонопольний комітет України в ході розслідування встановив, що російський Газпром займає монопольне становище на ринку послуг з транзиту природного газу територією України і впродовж 2009-2015 років постійно порушував умови контракту з НАК "Нафтогаз України". Згідно з висновками, Газпром ігнорував будь-які звернення про приведення умов співпраці (обсягів транзиту і вартості транзиту) до економічно обґрунтованих.

22 січня Антимонопольний комітет України оштрафував російського газового монополіста ПАТ "Газпром" на 85 млрд грн. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.