НОВИНИ

Кабмін скасував безкоштовне харчування для школярів молодших класів

Безкоштовно харчуватимуть лише дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей із інвалідністю.

Кабінет міністрів скасував безкоштовне харчування для школярів 1-4 класів, залишивши безкоштовним лише харчування для дітей з малозабезпечених сімей. Про це йдеться у постанові Кабміну № 16, що оприлюднена на сайті Урядового порталу.

Згідно із постановою, Кабмін уніс зміни до порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість.

Так, згідно із документом, триразове безкоштовне харчування (сніданок, обід, вечеря) отримуватимуть учні професійно-технічних навчальних закладів з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, дітей-інвалідів/інвалідів I-III груп та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до закону "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям".

Крім того, як зазначається у постанові, органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати харчування учнів інших категорій та передбачати на зазначену мету відповідні видатки з місцевих бюджетів.

Нагадаємо, у Києві в січні 2015 року у школах скасували безкоштовне харчування школярів.

Проте згодом у загальноосвітні школи Києва повернули безкоштовне харчування для учнів 1-4-х класів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.