НОВИНИ

Британське розслідування встановило ймовірну причетність Путіна до вбивства Літвінєнко

У Великій Британії оприлюднили матеріали розслідування вбивства екс-офіцера ФСБ в Лондоні.

Путін імовірно дав дозвіл на вбивство автора книги "ФСБ підриває Росію" Алєксандра Літвінєнка у Лондоні у 2006 році. Такого висновку дійшло публічне розслідування справи у Великій Британії.

Суддя Високого суду Лондона, сер Роберт Оуен, який оприлюднив доповідь за підсумками розслідування вказав у ньому, що скоріше за все, "містер Путін віддав наказ на вбивство" після тривалого конфлікту.

Дружина Літвінєнко Маріна заявила після оприлюднення результатів, що "дуже задоволена ними".

"Слова мого чоловіка, сказані перед смертю, коли він звинуватив Путіна, тепер знайшли підтвердження в англійському суді", – сказала вона.

Нагадаємо, колишній офіцер ФСБ Алєксандр Літвіненко помер у Лондоні в листопаді 2006 року від отруєння радіоактивним полонієм. Рідні Літвінєнка вважають, що його вбили за наказом Кремля через дані про те, що він працював на британську розвідку. Москва ці звинувачення відкидає. Сам Літвінєнко перед смертю звинуватив в отруєнні президента Росії Владіміра Путіна.

Читайте також: Спецслужби США довели причетність Кремля до вбивства Літвінєнка – ЗМІ

Як повідомлялося, Дмітрій Ковтун та Андрєй Луговой є основними підозрюваними в смертельному отруєння Літвінєнка.

За даними слідства, під час зустрічі з Ковтуном та Луговим в лондонському готелі у 2006 році Літвінєнко випив чай зі смертельною дозою радіоактивної речовини.

Спроби екстрадиції Ковтуна та Лугового не вдалися, і наразі обидва перебувають в РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.