НОВИНИ

Демчишин прокоментував можливість закупівлі Україною російського газу в січні

За словами міністра, цього місяця закупівля малоймовірна.

Закупівля Україною російського газу у зв'язку з холодами в січні малоймовірна. Про це сказав журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин після засідання уряду 20 січня.

"У січні це, швидше за все, малоймовірно, а далі - під кінець лютого - будемо дивитися", - сказав він.

За словами Демчишина, питання про необхідність закупівлі додаткових обсягів газу з РФ залежить від того, який обсяг газу можна підняти з українських підземних сховищ.

Міністр уточнив, що максимум на добу можна підняти 120-130 млн куб. м газу, сьогодні піднімається 100 млн куб. м.

Нагадаємо, 25 листопада Газпром заявив, що припинив постачати газ до України через закінчення передоплати. Цього дня Яценюк доручив припинити закупівлю російського газу, але продовжити транспортувати його до Європи.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин говорив, що Україна готова закуповувати газ у РФ в першому кварталі 2016 тільки при зниженні ціни до рівня менше $200 за 1 тис. куб. м відповідно до ринкової кон'юнктури.

1 січня прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв підписав постанову про розмір мита при поставках газу в Україну на перший квартал 2016 року, відтак ціна зі знижкою складе близько $212 за тисячу кубометрів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.