НОВИНИ

У Карпатах завершили перший етап будівництва стратегічного Бескидського тунелю

Здати тунель в експлуатацію планують до жовтня 2017 року.

На Закарпатті завершили перший етап будівництва Бескидського тунелю. Про це інформують ЗМІ.

Для України Бескидський тунель має стратегічне значення, оскільки через нього перевозиться половина транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи.

Будівництво цього об’єкту є одним з наймасштабних в Україні і почалося у 2013 році. Старий тунель через Бескиди був збудований ще 130 років тому. Він є одноколійним, через що рух по ньому ускладнено, адже потягам доводиться довго чекати на зупинках, доки пройде зустрічний. Стан старого тунелю – аварійний. Взимку він обростає великою кількістю льоду, який доводиться регулярно зчищати.

Новий тунель буде двоколійним, що дозволить одночасно їхати двом потягам в різних напрямках. Це, за словами голови Ужгородської територіальної профспілкової організації Львівської залізниці Ярослава Афтанаса, збільшить пропускну спроможність поїздів через карпатський перевал у два рази.

«Із 47 пар поїздів, які сьогодні ми можемо пропустити через Карпатський перевал він збільшує майже у два рази: до сотні поїздів. Тому сьогодні хочеться, щоб кількість поїздів виросла, бо, на жаль, останнім часом ми бачимо ті перипетії, які сьогодні є на сході. Як поставила себе Росія, яка заборонила з 1 січня пропуск транзитних поїздів з України через Росію. Відповідно і падає вантажопотік між Європою, Казахстаном, Середньою Азією (там Азербайджаном і так далі…)».

Сьогодні на об’єкті працює 300 людей. Прокладали тунель щоразу підриваючи по 400 кілограмів вибухівки, а потім розчищаючи каміння. Робили це кілька разів на добу, виключно у період, коли поруч не проїжджали поїзди. 

Бескидський тунель почали будувати в жовтні 2013 року за гроші Європейського банку реконструкції та розвитку. Вартість будівництва – 102 мільйони євро. Будують під пильним наглядом фахівців з Австрії за технологією, яку в Україні використовують вперше.

Уже завтра на місці будівництва відбудуться урочистості з нагоди завершення першого етапу за участю представників обласної влади та уряду. Здати ж тунель в експлуатацію планують до жовтня 2017 року.

Нагадаємо, в 2013 році Кабмін затвердив проект тунелю в Карпатах вартістю понад 2 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.