НОВИНИ

У Нафтогазі прокоментували виставлений Газпромом мільярдний штраф

Застосування принципу take-or-pay (бери-або-плати) є недійсним.

Нафтогаз не сплатить Газпрому штраф за недобір газу щонайменше до рішення Стокгольмського арбітражу, де оскаржено чинність контрактів 2009 року. Про це повідомили у прес-службі НАК «Нафтогаз України».

«НАК «Нафтогаз України» вважає положення «бери або плати» у вигляді, викладеному в контракті з ПАТ «Газпром», неринковим, неправомірним і недійсним», – йдеться у тексті.

«Правомірність претензій Газпрому, основаних на положенні «бери або плати» визначить трибунал», – додали в Нафтогазі.

Згідно з повідомленням, на сьогодні загальна сума грошових вимог, заявлених Газпромом в позові з посиланням на положення «бери або плати», складає $26,7 млрд та стосується періоду з 2012 по 2014 роки.

Нагадаємо, 19 грудня Газпром звернувся до Нафтогазу з вимогою сплатити $2,5 млрд за третій квартал 2015 року з посиланням на принцип take-or-pay.

Як повідомлялося, Газпром та Нафтогаз подали взаємні позови щодо чинності газових контрактів 2009 року до Стокгольмського арбітражу.

Рішення Стокгольмського арбітражу спочатку анонсували не раніше осені 2015 року, новий прогноз наразі не оприлюднили.

На час судового процесу Нафтогаз та Газпром укладають короткотермінові газові контракти терміном на шість місяців. У Росії такі контракти називають «тимчасовою знижкою на газ» та доповненням до контрактів 2009 року. Україна ж повністю розділяє контракти 2009 року та нинішні короткотермінові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.