НОВИНИ

В оборонному бюджеті на поліцію заклали більше коштів, ніж на армію – інфографіка

У відсотках від ВВП армія отримає менше, ніж торік.

На сайті ЛІГА.net з'явилася інфографіка про оборонний бюджет України на 2016 рік. 

Витрати бюджету на безпеку в цьому році будуть рекордними для України: на оборонний сектор в цілому передбачені 113,6 млрд грн, тобто 5% ВВП. Із цієї суми безпосередньо Міністерство оборони отримає менше половини –  55,5 млрд грн.

«Це мінімальна необхідна потреба армії, але це той максимум, який можуть потягнути українські платники податків. Тільки ефективне використання цих грошей забезпечить вирішення першочергових завдань, які стоять перед українським військом», – сказав на прес-конференції президент Петро Порошенко.

Раніше Порошенко обіцяв, що новий бюджет дозволить підняти грошове забезпечення військових як мінімум в два рази. Крім того, за перебування в зоні АТО військовим будуть зобов’язані виплатити три мінімальні зарплати - це 4 134 гривні. Кошти на підвищення зарплат дійсно закладені в бюджеті: 42,3 млрд грн виділені на забезпечення діяльності ЗСУ та підготовку військ (76,7%). А ось на розвиток техніки і озброєння в країні, яка фактично знаходиться у стані війни, виділили лише 4,6 млрд грн.

Затвердженого оборонного бюджету не вистачить, щоб покрити всі потреби оборонного сектора, вважає колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко. «Давайте почнемо з позитивного. 5% від ВВП має бути виділено на структури сектора оборони, і це зроблено. Але те, що стосується безпосередньо Міністерства оборони - не виконано. На цей рік Міноборони виділено 2,45% ВВП. У минулому році було 2, 6%. Тобто у відсотках від ВВП армія отримає менше, ніж торік. Крім того, в бюджеті Міноборони на витрати закладені 4,5 млрд грн спецфонду. Це ті гроші, які в умовах війни потрібно ще заробити», – зазначив Романенко у коментарі ЛІГА.net.

За його словами, сумарно на органи МВС виділено більше коштів, ніж на Збройні сили України, і для країни, яка перебуває в стані війни, це неправильно.

Як повідомлялося, з’явилася інфографіка про витрати України на оборону впродовж останніх 20 років.

Читайте також: У РНБО розповіли про плани збільшити витрати на розвиток озброєння

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що у Стратегії національної безпеки України фінансування потреб безпеки і оборони визначено на рівні не менше 5% ВВП. Згідно Воєнної доктрини, безпосередньо на оборону має витрачатися не менше 3% ВВП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.