НОВИНИ

Іслямов розповів подробиці формування батальйону «Крим»

Батальйон створюють за форматом НАТО.

Формування батальйону «Крим» триває, вже набрали близько 250 осіб. Про це заявив координатор громадської блокади Криму Ленур Іслямов.

«Формат батальйону існує. Ми його формуємо. Списки готуються. Люди виходять з будь-якої частини України, записуються. Стоять з нами. Це новий формат нашого кримськотатарського руху. Це власний батальйон. Чи буде він в Нацгвардії чи Збройних силах України, швидше за все, буде в Нацгвардії, тому що функції ЗСУ більш військові, а у НГУ – більш громадські... Я думаю, що такий формат буде прийнятий в найближчій перспективі», – сказав він.

На уточнююче питання, чи є офіційне рішення, Іслямов відповів: «Я думаю, що це буде вже озвучуватися гарантом Конституції або як мінімум Мустафою Джемілєвим в найближчій перспективі».

«Ми збираємо НАТОвський формат батальйону – це 560-580 людей. Далі, як буде вирішувати керівництво Нацгвардії. Я думаю, що будуть коректування. Але поки ми такий формат взяли, і у нас вже більше ніж половина людей є – близько 250», – зазначив він.

Раніше Іслямов заявляв, що в кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана будуть служити 560 осіб.

Нагадаємо, раніше керівник батальйону «Крим» Ісса Акаєв заявляв, що цей добровольчий підрозділ увійде до складу Збройних сил України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.