НОВИНИ

Угорщина попросила ЄС допомогти боротися з червним шламом

Будапешт звернувся до ЄС з проханням надіслати експертів, які могли б оцінити загрозу для води та ґрунту токсичної маси, яка витекла з резервуару на глиноземному заводі у місті Айка на заході країни

Будапешт звернувся до ЄС з проханням надіслати експертів, які могли б оцінити загрозу для води та ґрунту токсичної маси, яка витекла з резервуару на глиноземному заводі у місті Айка на заході країни.

Тим часом тривають роботи зі зміцнення пошкодженої дамби довкола резервуару, аби уникнути нового витоку червоного шламу.

Міністр з питань охорони довкілля Угорщини повідомив, що дамбу, яка утримує мільйони тонн червоного шламу, може прорвати у будь-яку мить. У зв’язку з цим будується ще одна захисна дамбу на випадок, якщо стіна довкола резервуару завалиться.

Угорські засоби інформації цитують міністра, який сказав, що тріщина довжиною 25 метрів у стіні резервуару поступово розширюється і що стіна виглядає так, що відремонтувати її неможливо.

За його словами, важливо завершити нову захисну стіну до того, як випаде дощ, який очікується впродовж наступних кількох днів.

«Коли випаде дощ, рештки червоного шламу вимиє і північна частина стіни розвалиться», - сказав міністр охорони довкілля Угорщини Золтан Ілєш.

За словами посадовців, нова стіна буде протяжністю 600 метрів і висотою від 5 до 7 метрів.

Нагадаємо, у результаті витоку червоного шламу з резервуару 4 жовтня постраждали кілька прилеглих сіл і семеро людей загинули.

Токсична маса в резервуарі, яка може спричинити опіки шкіри, містить важкі метали, такі як свинець, а вдихання пилу червоного шламу може спричинити рак легенів.

5 жовтня МЧС України висловило готовність надати допомогу Угорщині у боротьбі з наслідками витоку шламу.

7 жовтня Міністерство охорони навколишнього природного середовища України почало моніторинг екологічної ситуації в Закарпатській і Одеській областях у зв'язку з аварією на глиноземному заводі в Угорщині.

8 жовтня офіційні особи в Угорщині повідомили, що токсичні відходи, які витекли з глиноземного заводу, дісталися Дунаю, що може призвести до поширення техногенної катастрофи вздовж екосистеми річки. Забруднення отруйним червоним шламом може загрожувати Хорватії, Сербії, Румунії, Болгарії, а також Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги