НОВИНИ

Італія відмовилася платити Туреччині за стримування мігрантів

Італійська сторона наполягає, що кошти для цього проекту повинні братися виключно із казни Європейського Союзу, а не у країн-членів.

Італія відмовилась сплатити внесок у загальноєвропейських фонд, кошти з якого призначені на стримування потоку біженців Туреччиною. Про це повідомив міністр фінансів Нідерландів Йерун Дейсселблум під час переговорів у Брюсселі у п’ятницю, 15 січня.

Італійська сторона наполягає, що кошти для цього проекту повинні братися виключно із казни Європейського Союзу, а не у країн-членів.

«Хоч Італія і досі не внесла свою частину коштів для наповнення 3-мільярдного цільового фонду, ми сподіваємось, що дуже скоро оплата буде здійснена», - наголосив Дейсселблум.

Гроші призначені на стримування  Туреччиною міграційного потоку у напрямку  Греції. Тисячі осіб прибувають до Європи цим шляхом щодня.

Міністр економіки Італії П'єр Карло Падоан повідомив, що Рим підтримує зусилля Туреччини зі стримування двох мільйонів сирійських біженців на своїй території, але наполіг, що гроші повинні надходити з бюджету ЄС.

Євросоюз пропонує Італії заплатити 500 млн євро.

Нагадаємо, ЄС також виділив на стримування міграції з Африки 2 млрд євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.