НОВИНИ

Українська прокуратура відреагувала на «тематичний» візит японських журналістів до Криму

Візит відбувся 12 січня.

Українська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного в’їзду на територію анексованого півострову Крим японськими журналістами. Про це інформує прес-центр прокуратури Автономної Республіки Крим.

«За результатами проведеного моніторингу засобів масової інформації, встановлено, що, незважаючи на існуючу заборону, в порушення міжнародних санкцій на тимчасово окуповану територію півострову Крим прибули журналісти японської телерадіомовної корпорації «NHK». Вказані особи 12.01.2016 відвідали Національне виробничо – аграрне об’єднання «Масандра» в місті Ялта, де взяли участь у зйомках документального фільму «Россия сегодня», – йдеться у повідомленні.

Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» встановлено особливий правовий режим перетину меж тимчасово окупованої території півострову Крим, яка є невід’ємною частиною території України.

«Таким чином, журналісти японської телерадіомовної корпорації «NHK»незаконно потрапили на територію окупованого півострову», – наголошують у прокуратурі.

За вказаним фактом 13.01.2016 розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України. 

Матеріали кримінального провадження відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України  «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» направлено до Генеральної прокуратури України для визначення підслідності.

Читайте також: СБУ оголосила персонами нон ґрата французьких депутатів, які відвідали Крим

Як повідомлялося, наприкінці липня група французьких депутатів приїхали до Криму всупереч рішенню України про доступ на півострів.

Нагадаємо, у Європарламенті засудили візит французьких депутатів до окупованого Криму.

Також повідомлялося, що Франція відмовила від візиту до Криму двох сенаторів, а решті не дала грошей на поїздку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.