НОВИНИ

Порошенко назвав умову, за якої Україна готова постачати електроенергію у Крим

Глава держави наголосив, що ніяка енергетична блокада Криму не здійснюється, а "є формат господарських договорів, де ми чітко відзначаємо позицію, визнану всім світом".

У питанні поставок електроенергії до Криму президент України Петро Порошенко наполягає на юридично правильних формулюваннях відповідного договору. Про це він заявив під час прес-конференції в Києві.

"Моя позиція абсолютно чітка і прозора - в Криму живуть громадяни України, і ми робимо все для того, щоб жодним чином не ускладнювати їх життя. Але для підписання договору на постачання електроенергії... Ми підпишемо договір і забезпечимо енергопостачання, але в договорі повинні міститися слова "поставка електроенергії підприємству, розміщеному в Автономній Республіці Крим, Україна" - у нас немає іншої альтернативи", - сказав глава держави.

Порошенко підкреслив, що ніяка енергетична блокада Криму не здійснюється, а "є формат господарських договорів, де ми чітко відзначаємо позицію, визнану всім світом".

Читайте також: В окупованому Криму продовжили режим надзвичайної ситуації до 1 травня

"Але у відповідь тією стороною було прийнято рішення відмовитися від підписання даного договору. Це не було позицією України, і ми ніколи не визнаємо анексію Криму, так само, як це не визнає весь світ", - сказав Порошенко.

"Незважаючи на жахливу критику щодо того, що у нас цієї зими незворотні віялові відключення, ми залишимося без газу, без світла, без вугілля, зупиниться промисловість - не дочекаєтеся. Світло є, навіть без перетоків із Російської Федерації. І ми готові постачати електроенергію, але - до українського Криму ", - сказав Порошенко.

Як повідомлялося, електропостачання Криму з України припинили 30 грудня, коли впала одна з опор ЛЕП "Каховська-Титан". Згодом лінію відновили, але вона досі знеструмлена, оскільки контракти на постачання енергії на півострів завершилися 1 січня 2016 року.

Таким чином, Новий рік без світла зустрів майже кожен четвертий кримчанин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.