НОВИНИ

Любомир Шавалюк: Простір для виходу українських товаровиробників на ринок ЄС цього року виникне чималий

Якщо європейська економіка зростатиме помітними темпами, то місце для українського товаровиробника на ринку ЄС обов’язково знайдеться.

Місце для українського товаровиробника на ринку ЄС обов’язково знайдеться за умови зростання європейської економіки помітними темпами. Про це в черговому номері «Тижня» пише економічний експерт Любомир Шавалюк. 

Він нагадав, що із настанням нового року стала повноцінно функціонувати зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. Імпортні мита на європейські товари, які надходитимуть на наш ринок, знижуватимуться по-різному й поступово, але на певне зростання обсягів імпорту можна чекати із самого початку 2016-го. До того ж парламент скасував від 1 січня дію додаткового імпортного збору 5–10%, котрий також повинен здешевити імпорт і стимулювати його приплив. Це чинитиме певний тиск на торговельний баланс і на гривню в бік знецінення.

«Можна тішити себе надіями, що торік українські товаровиробники часу не гаяли і зробили все належне для виводу своєї продукції на європейський ринок вже у 2016-му. Однак наскільки виправдані такі сподівання й чи компенсує зростання експорту з України до ЄС додаткові товарні потоки, які прямуватимуть у нашу країну, покаже час. Принаймні простір для виходу на європейський ринок цього року виникне чималий», – пише Шавалюк.

За його словами, «якщо європейська економіка зростатиме помітними темпами, то місце для українського товаровиробника на ринку ЄС обов’язково знайдеться».

Водночас експерт зазначає, що цього не можна із певністю сказати про російський ринок. Тут явно можна очікувати на дальше зменшення товарообігу між двома економіками, адже Кремль вивів власну країну із зони вільної торгівлі із Україною.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.