НОВИНИ

За підтримки Росії війська Асада розпочали новий наступ на півночі Сирії

Урядові сили діють у тісній співпраці із російською авіацією.

Сирійські урядові війська та союзні їм угрупування у середу, 13 січня, відбили у сил опозиції нові території у північно-західній провінції Латакія.

Ця операція відбулась на наступний день після захоплення міста Сальма, що є ключовим пунктом для повстанців у даному регіоні. Про це повідомляє ABC News із посиланням на уряд Асада та опозиційних активістів.

Читайте також: Франція висунула жорстку вимогу Росії та Сирії

Позиції повстанців у районі, який опозиційні сили називають Джебель аль-Акрад, були прорвані урядовими силами після падіння Сальми ввечері, 12 січня. Це місто у горах Латакії перебувало під контролем повстанців протягом останніх трьох років.

Падіння Сальми називають одним із найбільш значущих військових досягнень сирійської армії відтоді, як Росія розпочала завдавати авіаудари у Сирії у вересні минулого року з метою зміцнення позицій президента Башара Асада.

У середу урядові війська захопили ряд населених пунктів поруч із Сальмою. Таким чином, вони продовжили розвивати наступ у регіоні, спираючись на підтримку інтенсивних російських авіаударів.

«Сальма впала після 93 днів боїв і щоденних бомбардувань та авіаударів», – повідомив Закарія Ахмад, представник опозиції у провінції Ідліб. Він зазначив, що активісти у регіоні зафіксували 92 російських авіаудари по Сальмі за останні 24 години, перш ніж місто було повністю захоплене урядовими військами.

Нагадаємо, Ердоган звинуватив Путіна у причетності до знищення сирійського народу та заявив, що Росія готується створити у Сирії міні-державу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.