НОВИНИ

Демчишин відреагував на рішення Росії не продовжувати договір про постачання електроенергії до України

За словами міністра, в Україні достатньо власного виробництва.

Україна володіє достатніми потужностями з виробництва електроенергії, щоб обійтися без імпорту з РФ. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

"У нас зараз достатньо потужностей", - сказав він після засідання уряду.

Міністр уточнив, що постачання електроенергії з РФ відсутні не через відмови Росії, а оскільки Україна їх не запрошувала.

Нагадаємо, Україна 13 листопада припинила імпорт електроенергії з Росії. У Міненерго повідомили, що Українавідновить імпорт електроенергії з Росії тільки при дефіциті власних потужностей.

Раніше в Міненерго РФ заявляли, що Росія готова купувати електроенергію в України для поставок до Криму. Російське "опитування", проведене 31 грудня-1 січня, показало, що понад 90% кримчан висловилися протиукладення контракту з Києвом на постачання електроенергії, якщо в ньому буде вказано, що Крим і Севастополь є частиною України (обов'язкова умова Києва для укладення такого контракту).

12 січня стало відомо, що Росія вирішила не продовжувати договір про постачання електроенергії до України після відмови від закупівель української електроенергії для Криму. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.