НОВИНИ

МНС допускає забруднення Дунаю в Одеській області після 22 жовтня через аварію на глиноземному заводі в Угорщині

Міністерство з надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи допускає забруднення Дунаю в Одеській області орієнтовно через 14 діб

Міністерство з надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи допускає забруднення Дунаю в Одеській області орієнтовно через 14 діб (після 22 жовтня) через аварію на сховищі глиноземного заводу в місті Айка (Угорщина).

Про це сказано в повідомленні прес-служби МНС.

Міністерство зазначає, що, відповідно до повідомлення Міністерства охорони навколишнього середовища Румунії, зранку 7 жовтня було зафіксовано підвищення лужності води в ріці Раба, що впадає в Дунай на його 1830-м км.

Відповідно до повідомлення, ґрунтуючись на оперативній гідрологічній інформації, Дунайською гідрометеорологічною обсерваторією було зроблено розрахунки потенційного часу наближення води від 1830-км Дунаю до Рені (Одеська область).

«За розрахунками швидкості течії Дунаю (середня швидкість 5,5 км/год.) на 8 годину 8 жовтня 2010, цей час потрапляння небезпечних речовин у ріку становитиме 14 діб», - сказано в повідомленні.

Дунайською гідрометеорологічною обсерваторією МНС проводиться постійний моніторинг обстановки й здійснюється відбір і аналіз води з Дунаю.

Головним управлінням МНС в Одеській області ініційовано розгляд питань щодо посилення моніторингу на українській ділянці Дунаю на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій.

Як повідомлялоcь, Україна готова допомогти Угорщини в боротьбі з наслідками аварії на глиноземному заводі.

4 жовтня в результаті вибуху на сховищі на угорському заводі з резервуара витекло близько 700 тис. куб. м токсичної речовини «червоний шлам».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги