НОВИНИ

Нобелівську премію миру отримає китайський в’язень сумління

Нобелівську премію миру 2010 року отримає ув’язнений китайський дисидент Лю Сяобо за «тривалу і ненасильницьку боротьбу за права людини в Китаї»

Нобелівську премію миру 2010 року отримає ув’язнений китайський дисидент Лю Сяобо за «тривалу і ненасильницьку боротьбу за права людини в Китаї».

Про це 8 жовтня оголосив Норвезький Нобелівський комітет в Осло.

Пекінський суд у грудні 2009 року засудив 54-річного політичного активіста до 11 років тюрми за звинуваченням в антидержавній діяльності.

Китай раніше закликав Нобелівський комітет не присуджувати премію в розмірі 1,5 мільйона доларів ув’язненому дисидентові.

Минулого року лауреатом Нобелівської премії миру став президент США Барак Обама. Американського лідера відзначили за «його надзвичайні спроби посилити міжнародну дипломатію та співпрацю між народами».

4 жовтня у Швеції й Норвегії почався так званий Нобелівський тиждень, протягом якого оголошують імена лауреатів премії.

Нагадаємо, Нобелівську премію 2010 року в галузі медицини і фізіології отримав учений з Великої Британії Роберт Едвардс за розробку «методу інвитрофертилізації» - штучного запліднення. А вихідці з Росії Андре Ґейм і Костянтин Новоселов, які нині працюють у Великобританії, стали лауреатами Нобелівської премії з фізики за створення найтоншого у світі матеріалу – графена.

Нобелівську премію з хімії отримають американський вчений Річард Хек та японські вчені Е-іяі Негіші та Акіро Судзукі. За рішенням Шведської Королівської академії наук, їх нагородили за роботи зі створення паладієвого каталізатора в органічному синтезі.

Нобелівську премію з літератури отримає перуанський письменник Маріо Варґас Льоса.

Церемонія вручення премій, за традицією, відбудеться в день смерті її засновника Альфреда Нобеля 10 грудня одночасно в Стокгольмі та Осло.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги