НОВИНИ

Суд виправдав мера Дебальцевого, якого звинувачували в організації псевдореферендуму

У вироку йдеться, що в діях Проценка відсутній склад кримінального правопорушення.

Костянтинівський міський суд визнав невинним мера Дебальцевого Володимира Проценка, який раніше звинувачувався в організації незаконного референдуму сепаратистів ДНР 11 травня 2014 року Про це свідчить вирок суду від 22 грудня 2015 року.

У вироку йдеться, що в діях Проценка відсутній склад кримінального правопорушення.

Зокрема, в тексті вироку сказано; судом було встановлено, що протягом березня-травня 2014 року на території Донецької області була створена терористична організація під назвою «Донецька народна Республіка» (далі «ДНР»), яка займалася вчиненням актів тероризму, залякуванням населення, вбивством громадян, захопленням адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, що призвело до дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі. Основною метою діяльності вказаної терористичної організації була зміна меж території України і створення незаконного державного утворення «ДНР».

Вина Проценка полягала в тому що 5 травня 2014 року, він на посаді міського голови м. Дебальцеве, перебуваючи за адресою: Донецька область, м Дебальцеве, вул. Радянська 85, умисно, з метою зміни меж території та державного кордону України всупереч законам України, головуючи на 74 позачерговій сесії Дебальцевського міської ради 6 скликання виніс на розгляд сесії питання про виділення приміщень для проведення у м. Дебальцеве Донецької області так званого референдуму 11.05.2014 року про надання статусу державної незалежності самопроголошеної «Донецької народної республіки».

«Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на зміну меж території та державного кордону України, Проценко В.В. виступив на засіданні зазначеної сесії Дебальцевського міської ради 05.05.2014 року із закликами щодо зміни меж території та державного кордону України шляхом проведення референдуму»- йдеться в тексті вироку.

Згідно з висновком експерта СБУ № 8/1 від 16.02.2015 року, в стенограмі 74 позачергової сесії Дебальцевського міської ради у промові міського голови Дебальцевого містяться такі публічні заклики: проголосувати за винесення на розгляд сесії питання «Про проведення голосування 11 числа»; «Про референдум, про плебісцит, соціальне опитування, про референдум 11 числа»; розглянути питання про надання приміщення комунальної власності для голосування на референдумі, а також кімнати для роботи виборчої комісії, проголосувати за рекомендацію «керівникам ж/д підприємств» надати приміщення для голосування; проголосувати за надання оргвідділу і загального відділу приміщення для роботи».

Обвинувачений Володимир Проценко свою провину не визнав, і пояснив, що 5 травня 2014 року, вранці, біля будівлі виконавчого комітету зібралося близько 400 громадян, які не пропускали працівників виконкому на роботу, вимагали проведення сесії, погрожуючи захопленням виконкому та інших адмінбудівель, про що він повідомив в обладміністрацію і СБУ.

Потім на двох КамАЗах приїхали озброєні люди, як з'ясувалося пізніше з організації «Оплот». Виконком був оточений озброєними людьми, які вимагали проведення сесії. До нього підійшли представники ініціативної групи, які вимагали скликати сесію, але не повідомили, з яких питань. Оргвідділ викликав депутатів на сесію, на яку було винесено питання про соціально-політичну ситуацію. До сесійної зали його супроводжували озброєні люди. Він відкрив сесію, після чого виступив В'юков від депутатського корпусу Партії регіонів і запропонував внести до порядку денного питання про виділення приміщень для плебісциту. Голосуванням депутатського корпусу дане питання було внесене до порядку денного сесії, а потім проголосоване і прийняте відповідне рішення. Сам текст рішення сесії він не готував і не підписував, печатка також зберігалася не в нього.

У результаті суд погодився з показаннями Проценка і визнав його невинним.

Як повідомлялося, Проценка затримали 23 січня 2015 року у Світлодарську на Донеччині. При цьому глава МВС Арсен Аваков повідомив, що Проценко організовував проведення референдуму про створення "ДНР", брав участь у створенні так званої "Дебальцевській народної дружини", організовував блокпости сепаратистів, а також переховувався від правосуддя з липня 2014 року.

У лютому Проценкові оголосили про підозру за вказаною статтею. Обвинувальний акт стосовно Проценка у квітні 2015 року надіслали до Костянтинівського міськрайонного суду Донеччини.

Володимир Проценко був обраний мером Дебальцевого в 2010 році від Комуністичної партії України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.