НОВИНИ

Генсек ООН жорстко відреагував на випробування ядерної зброї у КНДР

Пан Гі Мун зазначив, що проведене КНДР ядерне випробування є серйозною загрозою для регіональної безпеки, а також підриває міжнародні зусилля щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун «беззастережно» засудив випробування водневої бомби, про яке оголосила влада Корейської Народно-Демократичної Республіки. Про це він сказав на зустрічі з журналістами.

«Підземне ядерне випробування, про яке 6 січня оголосила КНДР, викликає глибоку стурбованість. Це випробування знову порушує численні резолюції Ради Безпеки, незважаючи на загальний заклик міжнародного співтовариства припинити подібну діяльність», – заявив він.

Генсек ООН зазначив, що проведене КНДР ядерне випробування є серйозною загрозою для регіональної безпеки, а також підриває міжнародні зусилля щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

«Я вимагаю, щоб КНДР не робила ніяких подальших дій у ядерній сфері і дотримувалася своїх зобов'язань щодо денуклеаризації, яка повинна здійснюватися під міжнародним контролем», – сказав він.

Зазначимо, Україна висловила глибоку стурбованість заявами уряду Північної Кореї про нові випробування ядерної зброї в країні та заявила про порушення резолюцій Радбезу ООН.

Як повідомлялося, раніше 6 січня влада Північної Кореї повідомила про успішне випробування водневої (термоядерної) бомби.

Нагадаємо, північнокорейський лідер Кім Чен Ин заявив, що наразі КНДР має не тільки атомну, а й водневу бомбу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.