НОВИНИ

Любомир Шавалюк: У 2016-му можлива ще одна хвиля здорожчання долара

Якщо додати до цього швидке й безпідставне підвищення зарплат і пенсій в Україні, то цінова конкурентоспроможність нашої продукції на глобальному ринку може знову стати низькою, якою була до кризи.

Валютна нестабільність, яка спостерігалася у світі у 2015 році, перейде в 2016-й. Про це йдеться в матеріалі економічного експерта Любомира Шавалюка для спільного проекту "Тижня" і The Economist "Світ у 2016".

"За останні півтора року вартість долара відносно кошика вільноконвертованих валют зросла на 25%. Це призвело до знецінення відносно "зеленого" грошових одиниць багатьох країн світу, зокрема й наших основних торговельних партнерів", – пише експерт.

Шавалюк зазначає, що у 2016-му грошові одиниці країн світу ще більше знеціняться, тож в Україні можна очікувати на другу хвилю здорожчання долара.

"Якщо додати до цього швидке й безпідставне підвищення зарплат і пенсій в Україні, то цінова конкурентоспроможність нашої продукції на глобальному ринку може знову стати низькою, якою була до кризи. Можливі наслідки цього для економіки ще не встигли стертися з пам’яті українців: погіршення платіжного балансу, новий виток знецінення гривні, проблеми банків тощо", – резюмує економіст.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2016»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.