НОВИНИ

В Україні судитимуть чотирьох осіб, які планували створення «Одеської народної республіки»

За даними прокуратури, вони планували збройне захоплення адміністративних будівель правоохоронних органів, портів, приміщень політичних партій, підрив мосту, вбивство окремих народних депутатів України та громадських активістів.

Прокуратура Одеської області скерувала до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб, які планували створення «Одеської народної республіки». Про це повідомила прес-служба прокуратури.

Як зазначається, ці особи підозрюються у вчиненні низки злочинів, зокрема дій з метою насильницької зміни, повалення конституційного ладу України, захоплення державної влади, готування до захоплень адмінбудівель, до створення не передбачених законом збройних формувань, участі у їх діяльності тощо.

«Установлено, що громадянин Російської Федерації у січні цього року у змові з ізмаїльчанином (командиром тактичної групи у складі терористичної організації «ДНР»), та ще двома особами організувалися для вчинення дій, спрямованих на захоплення державної влади, як в Одеській області, так і в інших регіонах України, шляхом протидії діючій владі і політичним партіям України «Правий Сектор» та «Свобода»», – йдеться в повідомленні прокуратури.

За інформацією, організувати «Другу руську весну» злочинна група планувала на травневі свята шляхом створення незаконних озброєних груп для наступу на регіон, подальшого захоплення влади та передачі державних повноважень майбутньому незаконному утворенню «Одеська народна республіка». Планувалося також збройне захоплення адміністративних будівель правоохоронних органів, портів, приміщень політичних партій, підрив мосту, вбивство окремих народних депутатів України та громадських активістів.

“До незаконного державного формування за планами зловмисників мали входити території від крайньої південної межі Одещини до с. Коблево Миколаївської області, що вважалося б лінією розмежування з державним кордоном України.

Наразі організатору злочинної групи та трьом його спільникам за клопотанням прокуратури обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, мешканку Харківщини, яка закликала до створення "ХНР", звільнили у залі суду.

Раніше у Миколаєві суд дав умовний термін двом сепаратистам, які працювали на спецслужби РФ.