НОВИНИ

Мешканку Харківщини, яка закликала до створення "ХНР", звільнили у залі суду

Підозрювану визнали винною, але звільнили, оскільки вона вже відсиділа визначений термін у СІЗО.

25-річну мешканку селища Есхер Харківської області вихнано винною у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, однак призначено м’якше покарання, ніж передбачено статтею Кримінального кодексу. Про це йдеться у відповідному рішенні Чугуївського райсуду Харківщини.

«Визнати винною у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України і призначити покарання із застосуванням ст. 69 (призначення більш м'якого покарання, ніж передбачено законом – Ред.) Кримінального кодексу України у вигляді 1 року 10 місяців позбавлення волі», - йдеться у рішенні.

У мотивувальній частині зазначено, що жінка розміщувала на особистій сторінці у соцмережі «ВКонтакте» під ім'ям «Юлечка Смагина» заклики до створення «ХНР», «ДНР» і «ЛНР», а також записи, які пропагують ідеї сепаратизму, а також про тиск на проукраїнських активістів і знищення державних символів України. За період з 1 липня 2014 року по 23 січня 2015 року вона виклала на своїй сторінці не менше 122 повідомлень такого роду.

У судовому засіданні обвинувачена повністю визнала свою провину в інкримінованому їй злочині. Враховуючи щире каяття, а також те, що обвинувачена активно сприяла розкриттю злочину, має постійне місце роботи, добре характеризується, має на утриманні малолітню дитину, яку виховує сама, суд дійшов висновку про можливість призначення покарання більш м'якого, ніж передбачено законом.

Суд також зарахував обвинуваченій термін попереднього ув'язнення з 23 січня 2015 до дня винесення вироку з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі, тобто за рішенням суду жінка відбула призначене покарання.

«Запобіжний захід у відношенні обвинуваченої у вигляді утримання під вартою скасувати і звільнити її з-під варти в залі суду», - йдеться у вироку.

Разом з тим у вироку зазначається, що він може бути оскаржений протягом 30 днів з дня його оголошення.

Як повідомлялося, у Миколаєві суд дав умовний термін двом сепаратистам, які працювали на спецслужби РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.