НОВИНИ

Єврокомісія відреагувала на скандал із законом про ЗМІ в Польщі

За словами Оттінгера, Єврокомісія розгляне це питання на своєму найближчому засіданні 13 січня.

Єврокомісія має намір взяти під контроль ситуацію в Польщі навколо прийнятого закону про ЗМІ. Про це в інтерв'ю Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung заявив єврокомісар по цифровій економіці і суспільству Гюнтер Оттінгер.

«Є багато аргументів на користь того, щоб задіяти правовий механізм ЄС і поставити Варшаву під спостереження», — заявив він.

За словами Оттінгера, Єврокомісія розгляне це питання на своєму найближчому засіданні 13 січня.

Нагадаємо, 1 січня була прийнята нова редакція закону, що регулює діяльність державних ЗМІ.

Так, прийняті поправки до закону, які були запропоновані депутатами правлячої партії «Право і справедливість» передбачають серед іншого дострокове закінчення повноважень членів правління і наглядової ради Польського телебачення та Польського радіо.

Законом передбачається, що члени правління та наглядової ради державних ЗМІ буде стверджувати міністр держскарбниці.

Таким чином, закон скасовує можливість проведення конкурсів на ці посади. Крім того, змінами до закону передбачається скорочення членів правління і наглядової ради державних медіа.

З критикою нового закону виступили ОБСЄ, Європейський мовний союз та Асоціація європейських журналістів.

2 січня стало відомо про відставку керівників кількох польських телеканалів в знак протесту посилення контролю над державними ЗМІ.

Слід зазначити, що протягом 1 січня проти ухваленого закону протестували журналісти Польського Радіо. В ефірі радіостанції щогодини по черзі грали гімн ЄС ("Оду до радості" - ред.) і гімн Польщі.

Також нагадаємо, наприкінці грудня у Польщі відбулися масові протести проти іншого рішення нової влади про обрання суддів Конституційного суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.