НОВИНИ

У Польщі керівники державних телеканалів звільнилися через дії влади

Директори чотирьох мовників ухвалили рішення після внесення поправок до закону про державні ЗМІ.

Керівництво польських державних телеканалів вирішило піти у відставку. Про це написала Rzeczpospolita.

За інформацією видання, таке рішення очільники кількох телеканалів ухвалили на знак протесту проти ухваленого парламентом закону щодо посилення контролю над державними ЗМІ.

Зокрема, у відставку подали директор державного телеканалу TVP 1 Петро Радзвієвський, TVP2 - Єжи Капущинський, голова TVP Kultura Катерина Яновська та Фома Зигут, директор Телевізійного Інформаційного Агентства.

Також відомо, що відставку керівників телеканалів вже підписав директор польського держтелебачення TVP Януш Дащинський.

Також повідомляється, що 1 січня у Польщі ухвалили поправки до закону, які запропонували депутати правлячої партії "Право і справедливість". Вони передбачають, серед іншого, дострокове закінчення повноважень членів правління та наглядових рад Польського телебачення та Польського радіо.

Законом передбачається, що членів правління та наглядових рад державних ЗМІ затверджуватиме міністр держскарбниці.

Таким чином, закон скасовує можливість проведення конкурсів на ці посади. Крім того, змінами до закону передбачається скорочення членів правління і наглядових рад державних медіа.

З критикою нового закону виступили ОБСЄ, Європейська мовна спілка та Асоціація європейських журналістів.

Слід зазначити, що протягом 1 січня проти ухваленого закону протестували журналісти Польського Радіо. В ефірі радіостанції щогодини по черзі грали гімн ЄС ("Оду до радості" - ред.) і гімн Польщі.

Також нагадаємо, наприкінці грудня у Польщі відбулися масові протести проти іншого рішення нової влади про обрання суддів Конституційного суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.