НОВИНИ

The Economist: Економічного зростання Путін не начаклує

Натомість президент Росії повернеться до добре знаних будь-яким автократичним лідером трьох інструментів.

Президент Росії Владімір Путін не начаклує для Росії економічного зростання у 2016 році, однак він вдасться до популізму, війни й репресій. Про це пише Аркадій Островський, редактор розділу "Росія" авторитетного британського видання The Economist.

"Економічного зростання Путін не начаклує. Натомість, на тлі стагнації економіки й спадання ейфорії щодо Криму, він повернеться до добре знаних будь-яким автократичним лідером трьох інструментів — популізму, війни й репресій", — ідеться в матеріалі.

За словами Островського, російською економікою досі управляли ліберальні технократи, які затято боролися проти додруковування грошей чи валютних обмежень. Та, з огляду на напруженість відносин із Заходом і наближення виборів у Росії, на перший план вийде економічний популізм. Імовірно, почнуться репресії.

"Путінові достеменно відомо, що державна корупція та несправедливість турбує більшість росіян. "Кісточку" він уже підкинув, заарештувавши кілька губернаторів віддалених областей за звинуваченням у корупції. Варто очікувати продовження чисток. Неурядові організації витіснятимуться, а політичні опоненти Путіна, яким і так дуже непросто, опиняться під іще більшим гнітом", — пише він.

Водночас, вважає Островський, у російській пропаганді переважатиме риторика в дусі холодної війни. Путін і далі хизуватиметься військовою міццю, воюватиме в маріонеткових конфліктах з Америкою й час від часу навіть погрожуватиме ядерною зброєю. Усе це — насамперед для ефектної картинки в телевізорі. Але такі дії надзвичайно ризиковані. Росія може "загрузнути" в Сирії, російські війська – "випадково" зіткнутися з натовськими, а провокації росіян – призвести до конфлікту в країнах Балтики.

Та найбільше, наголошує автор, від безрозсудства Путіна постраждає сама Росія.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2016»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.