НОВИНИ

У "ДНР" вчинили замах на командира батальйону, який намагався взяти під контроль Комінтернове

Рішення про призначення чи усунення з посади людей Захарченка приймаються без відома останнього.

Бойовики ділять сфери впливу на окупованій Донеччині, конфлікт набирає обертів. Про це повідомляють джерела Тиждень.ua в штабі АТО.

«На виконання рішень наради МДБ ДНР, яка відбулася 10-11 грудня 2015 року за присутності кураторів з ФСБ у ДНР відбуваються заходи «зачистки» певних підрозділів. Так, помічене прибуття невідомих підрозділів спеціального призначення в Докучаєвськ начебто для приведення до дисципліни незаконних формувань «Спарта» та «Гіві». Проте, першими в перелік незручних підрозділів ДНР потрапили «Призрак», «Дрьомов», «Троя» та «Чебурашка», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що за інформацією, отриманою від джерела, близького до командира батальйону «Чебурашка», який дислокується в районі населеного пункту Октябрь Новоазовського району, командира батальйону на прізвисько «Веселий» усунули з посади у зв’язку із конфліктом з командиром 9 підрозділу на прізвисько «Утьос» (громадянин РФ), який нещодавно призначений на цю посаду.

«Причина особистісного конфлікту може бути пов’язана із намаганням взяти під особистий контроль незаконне перевезення товарів у зоні відповідальності та самоуправством (бажанням взяти цим батальйоном 22 грудня 2015 року Комінтернового). Суперечка привела до замаху на вбивство «Веселого», який не вдався – 31 грудня 2015 року спрацював вибуховий пристрій на шляху автомобіля усунутого від посади комбата. Проте сам «Веселий» залишився живим – загинув водій та ще один представник НЗФ», - зазначили в штабі, додавши, що «почерк замаху» дуже нагадує замах на Мозгового (командир 4-го батальйону територіальної оборони "ЛНР" Олексій Мозговий загинув в результаті диверсії на трасі Перевальськ-Луганськ у травні 2015 року – ред.)

Читайте також: У «ДНР» почали боротьбу з «агентурою противника»: заплановано обмеження перетину лінії розмежування

«Значення має той факт, що «Веселий» був людиною Захарченка. Зазначимо, що на початку грудня 2015 року 9 підрозділ дуже ретельно перевіряли, в тому числі, шукали українську агентуру. Проте знайшли нестачу дизпалива, безліч несправного озброєння та техніки, невідворотні факти контрабанди. Внаслідок перевірок, попереднього командира («Савелій») зняли і призначили «Утьоса» - людину, запропоновану ФСБ. Щодо «Веселого», то з’являється припущення, що Захарченко приїздив у Комінтернове саме для владнання ситуації. Проте це йому не вдалося – рішення про усунення «Веселого» з посади приймав командир 1 АК, до складу якого входить 9 підрозділ (командиру якого підпорядковується 3 батальйону «Веселого»). Тому з’ясовується, що рішення про призначення чи усунення з посади людей Захарченка приймаються без відома останнього», - зазначили в штабі.

Згідно з повідомленням, конфлікт набирає обертів.

Як повідомлялося, у Докучаєвськ прибув підрозділ бойовиків для «зачисток» у лавах окупаційних сил.