НОВИНИ

Туреччина висунула три вимоги Ізраїлю та пригрозила зривом процесу налагодження відносин

Анкара може зайняти жорстку позицію у переговорному процесі з Тель-Авівом.

Туреччина не бачить нормалізації відносин з Ізраїлем, якщо вимоги Анкари з припинення блокади сектору Гази та компенсації за загибель десяти турецьких активістів у 2010 році не будуть виконані, заявив речник президента Ібрагім Калін у понеділок, 28 грудня.

Дипломатичні зносини між Туреччиною та Ізраїлем зіпсувалися після вбивства турецьких активістів ізраїльським спецназом під час рейду турецького судна Маві Мармара, котре намагалося прорвати блокаду сектору Гази.

Очікування щодо налагодження стосунків між державами посилилися після того, як високопоставлені чиновники обох держав зустрілися у цьому місяці з метою спроби відновити стосунки. Початок діалогу породив надії прогресу у переговорах з імпорту ізраїльської природного газу до Туреччини. Особливо після того, як відносини Анкари із Москвою, її головним постачальником енергоресурсів, погіршились через конфлікт у Сирії.

Але коментар речника президента Ібрагіма Каліна передбачає, що Туреччина може зайняти жорстку позицію у переговорному процесі.

«Турецько-ізраїльські відносини не нормалізуються, допоки Ізраїль не реалізує три умови. Ми не відмовимося від них», - заявив Калін на прес-конференції.

Анкара хоче вибачень за вбивства пасажирів Маві Мармара та компенсацій для їх сімей. Також Туреччина прагне від Ізраїлю припинення блокади палестинців, які проживають у секторі Гази. Невиконання цих вимог розглядатиметься як перепона у переговорах.

«Туреччина буде продовжувати грати свою роль доти, доки домовленість двох держав не буде досягнута, і палестинський народ отримає свою державу. Не може бути міцного миру в регіоні доти, допоки палестинська проблема не буде вирішена», - наголосив Калін журналістам в Анкарі.

Ізраїльські офіційні особи раніше охарактеризували блокаду сектору Гази, яка підтримується сусіднім Єгиптом, як необхідний засіб профілактики контрабанди зброї палестинськими бойовиками.

Ізраїль дозволяє надходження комерційних товарів до сектору Гази через свою територію та заявляє, що майже 128 000 тонн матеріалу, або 3,750 вантажівок, надійшло до анклаву минулого тижня.

Нагадаємо, Туреччина та Ізраїль досягли важливої угоди про нормалізацію відносин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.