НОВИНИ

МЗС України зробило офіційну заяву щодо суду над кримськими татарами у справі "26 лютого"

Дипломати наголошують, що через переслідування кримських татар Крим став «острівом страху і страждань його корінного народу».

Україна вважає початок суду над кримськими татарами - учасниками мирної акції в Сімферополі 26 лютого 2014 року, викликом міжнародному праву і світовій спільноті. Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ України.

«Міністерство закордонних справ України заявляє рішучий протест у зв’язку з початком судилища російської окупаційної влади над учасниками мирної акції в Сімферополі 26 лютого 2014 року – Ахтемом Чийгозом, Алі Асановим, Мустафою Дегерменджі, Арсеном Юнусовим, Ескендером Емірвалієвим і Талятом Юнусовим, які цього дня виступили на захист своєї Батьківщини і збереження територіальної цілісності та суверенітету України. Розправа окупаційних властей над захисниками рідної землі від російського агресора – цинічний виклик міжнародному праву і світовій спільноті», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Розправи «кримської влади»: резонансні затримання, зникнення та смерті кримських татар

Також наголошується, що через переслідування кримських татар Крим став «острівом страху і страждань його корінного народу».

«Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити переслідування представників кримськотатарського народу в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим і негайно звільнити незаконно утримуваних Ахтема Чийгоза, Алі Асанова, Мустафу Дегерменджі, Арсена Юнусова, Ескендера Емірвалієва і Талята Юнусова – заручників окупаційної політики Російської Федерації щодо України», - підсумували в МЗС.

Як відомо, 26 лютого 2014 року під кримським парламентом зібралися кілька тисяч прихильників кримськотатарського Меджлісу і "Русского единства". Організаторами заходу виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер "Русского единства" Сергій Аксьонов.