НОВИНИ

В Україні презентували першу енциклопедію дисидентського руху

2 жовтня 2010 року у Будинку Вчителя відбулася презентація довідника «Рух опору в Україні: 1960–1990»

2 жовтня 2010 року у Будинку Вчителя відбулася презентація довідника «Рух опору в Україні: 1960–1990».

Енциклопедію дисидентського руху представили засновник видавництва «Смолоскип» Осип Зінкевич, правозахисник і публіцист Євген Сверстюк, дослідник і колекціонер українського самвидаву Григорій Панчук, доктор філософських наук Василь Лісовий, директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків, директор музею-архіву українського самвидаву видавництва «Смолоскип», к.ф.н. Олесь Обертас. Також на презентації виступили учасники боротьби за Незалежність: Атена Пашко, Іван Гель, Василь Овсієнко, Левко Лук’яненко, Михайло Косів, Олександр Дробаха та інші, повідомили Тижню організатори презентації.

Промовці висловили впевненість у тому, що справу правозахисників продовжують нові покоління, які будують виборену учасниками Руху Опору незалежну державу. Адже серед напрямків діяльності «Смолоскипа» - не тільки збереження пам’яті, але й виховання свідомої молоді.

Захід завершився концертом за участі Ніни Матвієнко, Тараса Компаніченка і «Хореї козацької» та ін.

Презентацію довідника можна вважати найбільшим зібранням учасників Руху опору: серед присутніх – понад 200 шістдесятників, дисидентів, політв’язнів, правозахисників, які приїхали на подію з усієї України та з-за кордону.

«Рух опору в Україні: 1960–1990» - перший енциклопедичний довідник такої тематики, укладений на основі унікальних архівних матеріалів та спогадів учасників подій, багато з яких раніше не друкувалися і є важкодоступними навіть тепер: охоплено і вітчизняні, й діаспорні, й західні джерела, а також досі непубліковані тексти й фотографії, надані особисто людьми, які брали участь у Русі опору по обидва боки океану.

На 17-му Форумі видавців видання відзначено нагородою конкурсу «Найкращі книжки Форуму видавців у Львові 2010 року» та спеціальною відзнакою Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» - «Унікальна книга»

Довідник є спільною працею колективу авторів на чолі з Осипом Зінкевичем, які були причетні до правозахисного руху в Україні та займалися його вивченням, досліджуючи архівні матеріали, які зберігаються в Музеї-архіві і документаційному центрі українського самвидаву при видавництві «Смолоскип» у Києві. Це, зокрема: Григорій Панчук, Олена Голуб, Олесь Обертас, Михайло Трущенков.

Довідка

Осип Зінкевич – Голова правління українського незалежного видавництва «Смолоскип» (створене у Балтиморі, 1960; 1991 перенесене до Києва). Організатор і перший голова Музею-архіву українського самвидаву в Україні (1998). Член Вашинґтонського Комітету Гельсінкських Ґарантій для України. Нагороджений орденом „За заслуги” ІІІ ступеня, Орденом Ярослава Мудрого V ступеня.

Теги