НОВИНИ

Депутати пояснили причину довгої перерви у роботі парламенту

Каменем спотикання став щойно ухвалений законопроект №3688, який передбачає створення реєстрів відшкодування ПДВ.

Велика перерва у засіданні парламенту 24 грудня, яка тривала фактично з 12:00, стосувалася домовленостей про зміни до законопроекту №3688 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Про це повідомив депутат фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв на сторінці у Facebook, а також заяви про його ухвалення поширили нардеп «Батьківщини» Альона Шкрум і організація «Реанімаційний пакет реформ».

Всі суперечки, всі перерви в Парламенті півдня були навколо одного антикорупційного рішення.Одного, але вартістю в міл...

Posted by Єгор Соболєв on Thursday, December 24, 2015

За ці 2 реєстри Відродження дало 20 голосів!Заява РПР щодо цієї корупційної схеми в Податковій реформі була годину том...

Posted by Альона Шкрум on Thursday, December 24, 2015

Слід зазначити, що законопроект передбачав створення єдиного реєстру підприємств, яким відшкодовано ПДВ. Реєстр мав стати публічним, а відшкодування відбуватися у порядку хронологічного подання заяв. Як стало зрозуміло з виступу голови комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, Рада ухвалила після перерви законопроект зі змінами: замість єдиного реєстру створено два: один для великих експортерів, інший для решти підприємств.

«Реанімаційний пакет реформ» у заяві назвав таку правку дискримінаційною.

«Олігархам не сподобалося запропонований у законопроекті 3688 прозорий механізм відшкодування, що створює рівні умови для всіх платників податків. Тому запропоновано створення окремого списку, фактично "реєстру олігархів", щоб користуватися ексклюзивним правом безперешкодного і своєчасного отримання відшкодування ПДВ. Решта експортерів, які попадуть в "реєстр 2 сорту" будуть отримувати відшкодування частково, зі значним запізненням після задоволення заявників з першого реєстру», – йдеться у заяві.

За законопроект зі змінами за основу та в цілому проголосував 251 нардеп: БПП – 95, "Народний фронт" – 74, "Опозиційний блок" – 20, група "Відродження" – 20, позафракційні – 17, "Самопоміч" – 13, "Воля народу" – 12. РПЛ та "Батьківщина" не дали голосів за законопроект.

Нагадаємо, Рада ухвалила рішення працювати сьогодні до ухвалення бюджету на 2016 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.