НОВИНИ

Павло Клімкін: Росії Донбас як такий не потрібен

За словами очільника МЗС, Кремль просто намагається залишити Україну в російській сфері впливу.

Москві Донбас як такий не потрібен – їй треба зберегти російський або квазіросійський контроль над цим регіоном і потім використовувати його, щоб збити Україну з європейського шляху. Про це в інтерв’ю «Тижню» розповів Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За його словами, все, що відбувалося досі стосовно ЗВТ й інших речей,— це просто спроби залишити Україну в російській сфері впливу, адже багато людей у РФ мислять такими категоріями.

«Там у принципі не розуміють однієї дуже простої речі: не можна домовлятися на рівні абстрактних держав. Українці вже пройшли цей поріг неповернення, і ніхто не матиме бажання жити в такій країні, якою сьогодні є Росія. І це, до речі, в Німеччині та Франції теж усвідомлюють», - сказав очільник МЗС

Крім того, Клімкін зазначив, що західні партнери зацікавлені зацікавлені у виборах на Донбасі, але не в черговому фарсі.

«Іноді мене питають, чи не тиснуть Штайнмайєр і Фабіус у «нормандському форматі», щоб вибори на Донбасі відбулися швидше? Звичайно, вони зацікавлені у виборах, але у виборах як таких, а не в черговому фарсі», - сказав він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.