НОВИНИ

У МЗС Польщі озвучили свою версію припинення діалогу з РФ

«Ключі до поліпшення відносин перебувають у Москві», – сказав представник польського зовнішньополітичного відомства.

У міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що переговори з Росією припинені з ініціативи Кремля. Про це сказав прес-секретар польського МЗС, коментуючи зауваження прес-секретаря МЗС Росії про те, що діалог між Росією і Польщею був припинений з ініціативи польської сторони.

«Діалог Росія-Польща був зупинений за ініціативою російської сторони, і, як міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський сказав: «ключі до поліпшення відносин перебувають у Москві», – сказав представник МЗС.

Наголошується, що МЗС Польщі надало російській стороні перелік з кількох десятків двосторонніх питань у лютому цього року.

«Вони досі залишилися без відповіді», – зазначив прес-секретар.

«Ми вважаємо, що важливо підтримувати контакти на рівні заступників міністрів закордонних справ і ми все ще розраховуємо на осмислену відповідь від російської сторони, тому що поліпшення відносин може підготувати ґрунт для вирішення проблем у відносинах Росії з ЄС і НАТО», – додав він.

Читайте також: Польща попросила Росію утриматися від "пам’ятникової істерії"

Нагадаємо, Росія періодично висловлює різкі протести на адресу Польщі з приводу демонтажів пам’ятників радянської доби. Зокрема, у вересні цього року Москва протестувала проти демонтажу пам’ятника радянському генералу Івану Черняховському в місті Пенєнжно (північ РП), а на початку грудня – демонтажу пам’ятника вдячності Червоній армії у місті Мелец на півдні країни. Польща наголошує, що демонтажі відбулися у відповідності до законодавства РП, а російській стороні було завчасно повідомлено про відповідні плани.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.