НОВИНИ

Уряд Словенії оприлюднив результати референдуму з питання одностатевих шлюбів

Опубліковані урядом дані показали, що 63,5% проголосували респондентів проти законопроекту, який визначає шлюб як союз двох дорослих.

Словенці відхилили легалізацію одностатевих шлюбів із великим відривом голосів на референдумі, що відбувся 20 грудня. Дані показники є тріумфом консервативних сил за підтримки Католицької Церкви.

Опубліковані урядом дані показали, що 63,5% проголосували респондентів проти законопроекту, який визначає шлюб як союз двох дорослих, в той час як 36,5% висловилися на користь даного формулювання.

Ліві сили словенського парламенту внесли на розгляд законопроект про рівність шлюбу в березні 2015 року. Проте противники цього закону домоглися проведення референдуму з даного питання. Організація «Діти під загрозою» зібрала  40 000 підписів з метою оскаржити будь-які зміни у законодавстві, перш ніж гомосексуальні пари могли б одружуватися.

«Цей результат демонструє перемогу для наших дітей», - заявив Алес Прімк, лідер організації «Діти під загрозою».

Людмила Новак з видання «Нова Словенія» описала результат як «чітка поразка» лівого уряду, який підтримав зміни.

Прихильники одностатевих союзів закликали Словенію приєднатися до західноєвропейських країн, які визнали рівність шлюбу. Консерватори і права опозиція провели кампанію на підтримку традиційних сімейних цінностей, стверджуючи, що одностатеві шлюби прокладають шлях одностатевим парам до всиновлення дітей.

Хоча Словенія вважається однією з найліберальніших держав з-поміж колишніх комуністичних країн, права нетрадиційних меншин залишаються спірним питанням в переважно католицькому суспільстві чисельністю 2 мільйони чоловік.

Нагадаємо, ірландці підтримали легалізацію одностатевих шлюбів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.