НОВИНИ

Порошенко вказав на небезпеку будівництва російського газогону «Північний потік-2»

За його словами, є загроза як для України, так і для Євросоюзу.

Президент України Петро Порошенко заявив, що проект газопроводу «Північний потік-2» загрожує енергетичній безпеці України та Євросоюзу. Проц е він сказав на початку міні-саміту Україна-ЄС у Брюсселі.

«Щодо проекту «Північний потік-2», ми чітко заявляємо, що занепокоєні ним», - сказав Порошенко.

Нагадаємо, у липні цього року російська компанія «Газпром», а також компанії E.On, Shell і OMV домовилися про розширення потужностей газопроводу «Північний потік» шляхом добудови третьої та четвертої гілок цього газогону.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що проект будівництва газопроводу по дну Балтійського моря «Північний потік-2» не потребує погодження Єврокомісії.

Проте голови урядів 10 європейських країн у листі до Європейської комісії заявили, що плани Росії щодо будівництва газогону «Північний потік-2» не відповідають інтересам ЄС та загрожують дестабілізацією Україні.

Маршрут газопроводу потужністю 55 мільярдів кубів має пройти від Кінгісеппського району Ленінградської області Росії у районі Усть-Луги до німецького Грайфсвальда через територіальні води Росії та Німеччини, а також торкнеться економічні зони Фінляндії, Данії та Швеції. Загальна протяжність маршруту має становити 1225 кілометрів.

Будівництво газопроводу «Північний потік», від Росії до Німеччини, розпочалося у 2010 році. Перша гілка його вже збудована.

Цього року у Брюсселі ухвалили рішення, що Єврокомісія має зробити ревізію, перш ніж підписуватиметься будь-який контракт на транзит, постачання газу, а також на будівництво інфраструктурних об’єктів. 

Також у США вирахували, яку шкоду може завдати Україні газопровід "Північний потік-2"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.