НОВИНИ

У Генштабі пояснили, чому досі не визнали війною збройний конфлікт на сході України

За словами представника, визначення "антитерористична операція" використовується через гібридний характер загрози.

Офіційний Київ не використовує слово "війна" відносно конфлікту на Донбасі через особливий характер цієї агресії і відсутність офіційного оголошення війни. Про це заявив начальник управління територіальної оборони головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Ігор Косяк під час дискусії "Партнерство Україна-НАТО версія 2.0" у Києві.

"Порушувалося питання, чому ми не називаємо цей конфлікт війною. У зв'язку з тим, що немає акту оголошення війни, крім відкритої агресії проти України - це гібридний характер цієї загрози, - ми використовуємо форму "антитерористична операція". Для того були внесені відповідні зміни в нормативно-правові документи у питанні залучення до цієї операції сил і засобів військових формувань та правоохоронних органів", - сказав Косяк.

Він пояснив, що однією зі складових гібридної війни є створення та оснащення НЗФ.

"На початку 2014 року за підтримки РФ незаконні військові формування отримали майже 500 танків, бронемашин і артилерії. Кількість боєприпасів, які постачає Росія бойовикам, просто безпрецедентна. У російських ЗМІ говорилося, що цю зброю захопили в української армії. Так от, у нас навіть зараз у зоні АТО немає такої кількості бронетехніки, яка було там на початку цього конфлікту", - підкреслив представник Генштабу.

Як відомо, російська агресія на сході України триває з квітня 2014 року. За даними ООН станом на грудень 2015 року, у результаті військових дій на Донбасі загинуло більше 9 тисяч людей, ще понад 20 тисяч є потерпілими.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.