НОВИНИ

Уряд Франції відмовився від впливу на автовиробника Renault заради альянсу з Nissan – ЗМІ

Держава з квітня отримає більшу кількість акцій з правом голосу в компанії.

Французький уряд досяг компромісу з Renault SA і Nissan Motor Co. стосовно використання акцій з правом голосу у французькій автомобілебудівній компанії. Про це пише The Wall Street Journal.

Згідно з повідомленням, уряд Франції від квітня отримає більше акцій з правом голосу у Reanault. Це ставило під питання незалежність як французької компанії, так і контрольованої нею японської корпорації Nissan та несло загрозу самому альянсу.

Відповідно до досягнутого компромісу, держава погодилася використовувати свої додаткові голоси тільки при прийнятті рішень з питань, пов'язаних зі злиттями й поглинаннями або з іншими найважливішими змінами в бізнесі Renault. У той же час, під час голосувань з нестратегічних питань, у тому числі під час обрання членів ради директорів, розподіл голосів залишиться практично незмінним.

Крім того, Париж погодився не втручатися безпосередньо в роботу Nissan.

Найбільшим акціонером французького виробника є уряд Франції – його пакет становить 19,7%, але, за новим законом, він трансформувався в понад 30% голосів. Renault володіє 43,4% акцій Nissan, а Nissan – 15% акцій Renault і не має в ній права голосу.

Раніше повідомлялося, що Nissan Motor Co. розглядала можливість збільшення своєї частки в Renault SA мінімум до 25% з нинішніх 15%, щоб обмежити вплив французького уряду на альянс і отримати право голосу. Цей варіант не пройшов. За новою угодою, у Nissan не буде права голосу у французькій компанії, але вона отримала право збільшити свій пакет і отримати право голосу, якщо Париж буде занадто активно втручатися у справи Renault.

Читайте також: Спадкоємці Renault проти французької держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.