НОВИНИ

Яресько повідомила, коли МВФ надасть Україні третій транш кредиту EFF

За її словами, це станеться одразу після прийняття Податкового кодексу та бюджету.

Прийняття нової редакції Податкового кодексу і збалансованого державного бюджету на 2016 рік дозволить Україні швидко отримати третій транш кредиту Міжнародного валютного фонду за програмою розширеного фінансування EFF. Про це заявила міністр фінансів України Наталія Яресько на прес-конференції 9 грудня.

"Як тільки зробимо (виконаємо ці умови - Ред.), можемо очікувати рішення МВФ", - сказала міністр.

У той же час вона уточнила, що проект остаточного оновленого меморандуму економічної політики за підсумками другого перегляду програми EFF поки відсутній.

Відкрита в березні цього року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR 12,348 млрд (близько $17,1 млрд за поточним курсом) з першим траншем в $5 млрд спочатку припускала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR 1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR 0,44 млрд ($0,61 млрд).

Уряд розраховує, що Рада прийме держбюджет-2016 на базі нового податкового кодексу до кінця 2015 року.

Також Яресько повідомила, що Україна вітає рішення ради директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ), що допускає кредитування країн з неплатежами перед офіційним кредитором. 

"Це важливо, тому що в нашій ситуації є один нереструктуризований російський євробонд.. Якщо не знайдемо можливості зробити реструктуризацію, то у нас не закриваються двері з фінансування МВФ", - зазначила глава Мінфіну.

У той же час вона зазначила, що ще не знає, чи буде нова політика МВФ розширена на українську ситуацію.

Нагадаємо, МВФ повідомляв, що наступне схвалення чергового кредитного траншу в рамках програми EFF для України Міжнародним валютним фондом буде після прийняття Верховною Радою держбюджету-2016.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.