НОВИНИ

Президент присудив 130 вченим державні премії в галузі науки і техніки

Розмір премії становить сто тисяч гривень кожна.

Президент України Петро Порошенко підписав Указ про присудження державних премій України в галузі науки і техніки 2014 року. Про це інформує прес-центр глави держави.

Зазначається, що лауреатами премії стали понад 130 провідних вчених та висококваліфікованих фахівців за роботи, що стверджують високий авторитет української науки у світі та становлять значний внесок в інноваційний розвиток держави, зміцнення її обороноздатності.

«Державні премії України в галузі науки і техніки 2014 року присуджено, зокрема, командам науковців за роботи «Будова та еволюція Всесвіту на галактичних та космологічних масштабах, прихована маса і темна енергія: теоретичні моделі та спостережні результати», «Технологічні, організаційні та регуляторні засади побудови телекомунікаційних мереж сучасних та наступних поколінь», за розробку та впровадження системи зменшення техногенного навантаження на території і на населення екологічно кризових регіонів України.

Також відзначено роботи «Комплекс методів та заходів забезпечення безпечної експлуатації та ефективності АЕС України», «Геохімічні, петрологічні і геофізичні критерії прогнозування родовищ корисних копалин Українського щита», «Волокнисті матеріали та вироби легкої промисловості з прогнозованими бар’єрними медико-біологічними властивостями», – йдеться у повідомленні.

Дивіться також: У США витрачають понад 3% ВВП на науку, в Україні – 0,5%

Зазначається, що низка науковців у галузі медичних наук відзначені за роботу «Новітні технології в діагностиці та лікуванні хвороб вуха, горла та носа», низка науковців-соціологів – за роботу «Вимірювання соціальних змін в українському суспільстві. Соціологічний моніторинг (1992 – 2013)».

«Премією також відзначена робота «Історія української культури» у п'яти томах (у дев'яти книгах). Серед нагороджених її авторів – академіки Національної академії наук України директор Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т.Рильського НАН України Ганна Скрипник та директор Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України Микола Жулинський», – інформують у прес-центрі президента.

Згідно з текстом, указом встановлено розмір Державної премії України в галузі науки і техніки 2014 року – сто тисяч гривень кожна.

Як відомо, державна премія України в галузі науки і техніки є найвищою державною нагородою у науковій сфері, якою нагороджуються видатні вчені України за вагомий внесок у розвиток наукових досліджень, за розроблення та впровадження нової техніки, матеріалів та технологій, нових способів і методів лікування та профілактики захворювань, вирішення проблем охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки.

Як повідомлялося, Верховна Рада розширила права наукових установ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.