НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Соцмережі про виступ Байдена у Раді: настанова вчителя упертим та нечемним учням

Під час та одразу після завершення першого в історії виступу віце-президента США перед Верховною Радою його активно коментували користувачі соцмереж як в Україні, так і за кордоном.

Громадський активіст і політолог Катерина Крук на сторінці у Twitter порівняла виступ Байдена у Раді з настановою від учителя впертим та нечемним учням. «І це те, що їм треба», – додала вона.

Вона додала, що як українці «їй соромно за те, що представник іншої держави мусить приїзнити та закликати українських нардепів виконувати свою роботу».

Нардеп Володимир Ар’єв також торкнувся теми працездатності народних депутатів, про що натякнув у промові віце-президент США: «Джо Байден емоційно вмовляє ВР не змарнувати шанс. Читайте – працювати. Мені ніяково. Чому нас має хтось вмовляти працювати на свою країну?»

Журналіст європейської редакції «Радіо свобода» Браян Вітмор, який спеціалізкується на ситуації в Росії назвав виступ Байдена «дуже сильним».

«Дуже сильний виступ Байдена у Верховній Раді. Подивимося, чим це відгукнеться...», – зазначив він.

Журналіст Олівер Керолл з британської The Independent був лаконічним: «Виступ Байдена в українському парламенті можна підсумувати так: не про***ть (Don’t f*ck it up – Ориг.)».

Слід зазначити, що українські політики з різних таборів були одностайними, відзначивши сильний спіч віце-президента США.

Міністр юстиції Павло Петренко назвав виступ «історичним моментом».

«Дійсно історичний момент - виступ віце-президента США Джо Байдена в українському парламенті. Байден як ніколи доводить, що є найщирішим другом України та незламним борцем з корупцією», – зазначив він.

Погодився з Петренком і віце-спікер парламенту Андрій Парубій: «Ми сьогодні можемо твердо сказати – США є другом України».

Нардеп Антон Геращенко, окрім похвали Байдену встиг також похвалити себе за активну позицію під час виступу віце-президента США.

«Щойно, виступаючи в парламенті Віце-Президент Джо Байден сказав, що Сполучені Штати ніколи, ніколи, ніколи не визнають факт окупації Криму Російською Федерацією! Зал зустрів ці слова бурхливими оплесками. Я встав і своїм прикладом підняв весь зал, на знак єдності українського та американського народів у боротьбі за відновлення справедливості і миру в Європі», – написав він.


«Боже, збережи наші війська»

Резонансу в мережах наразі набула фраза вимовлена перекладачем промови Байдена під час телетрансляції: «Нехай Бог береже обидва наші народи і нехай Бог зберігає та захищає наші війська».

«Байден знає що казати)) Умнічка!))», – написав член ВО «Свобода» Олександр Аронець.

Наразі достеменно невідомо, чи дійсно Байден сказав «наші війська», чи перекладач помилилася, однак вочевидь ця тема стане однією з основних для просування серед проросійських «тролів» у соцмережах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.