НОВИНИ

У Парижі учасники конференції ООН схвалили проект кліматичної угоди

Переговори перейшли у другу фазу для вирішення спірних пунктів угоди.

Через тиждень після початку конференції ООН з проблем клімату під Парижем делегати з 195 країн світу представили чорновий варіант нової угоди по боротьбі з глобальним потеплінням.

У суботу, 5 грудня, була завершена робота над попередньою версією документа на 50 сторінках і переговори перейшли у другу фазу для вирішення спірних пунктів угоди.

Серед невирішених залишаються питання про обмеження в довгостроковій перспективі глобальних викидів парникових газів в атмосферу і про температурній межі глобального потепління. Дебати продовжаться до 11 грудня, і очікується, що угода буде досягнута, незважаючи на те, що на цьому етапі переговорники кілька відстали від графіка.

У рамках конференції країни "великої сімки" виділили додаткову суму в 300 млн євро в страховий фонд на випадок ризиків, пов'язаних з глобальним потеплінням, повідомив 5 грудня парламентський статс-секретар при міністрі економічного співробітництва та розвитку Німеччини Томас Зільберхорн. Ці кошти підуть на допомогу країнам у боротьбі з наслідками засух, повеней та інших стихійних лих, викликаних змінами клімату на планеті.

Як очікується, до кінця наступного тижня в Парижі буде прийнято багатосторонню кліматичну угоду, яка замінить Кіотський протокол.

Як повідомлялося, 30 листопада у Парижі 150 лідерів держав зібралися на саміт ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.