НОВИНИ

Золотовалютні резерви України зросли до $13,1 млрд

Зростання відбулося, незважаючи на необхідність здійснити платежі уряду з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті.

Міжнародні резерви України на 1 грудня 2015 року становили 13,148 млрд доларів в еквіваленті. Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Згідно з повідомленням, з початку року обсяг резервів збільшився на 75% або на 5,615 млрд доларів. Зокрема протягом листопада - на 186 млн доларів.

"Нарощуванню резервів сприяло надходження від операцій swap з іноземними банками у сумі 650,5 млн доларів. Ще 9,5 млн доларів регулятор купив під час валютних аукціонів для поповнення резервів", - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що зростання резервів відбулося, незважаючи на необхідність здійснити платежі уряду з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті.

Читайте також: Нацбанк значно підвищив курс гривні

"На ці цілі було витрачено 129,0 млн доларів (крім платежів на користь МВФ), у тому числі 34,9 млн доларів - на обслуговування за облігаціями зовнішньої державної позики та державними цінними паперами. Також 55,5 млн доларів було спрямовано на платежі уряду та Національного банку на користь МВФ", - йдеться у повідомленні Нацбанку.

Зазначається, що в листопаді Національний банк проводив інтервенції для згладжування коливань на міжбанківському валютному ринку. Протягом місяця було продано 143,1 млн доларів. З них на аукціонах - 130,4 млн доларів, за адресними інтервенціями - 12,7 млн доларів. Наразі обсяг міжнародних резервів України є достатнім для виконання зобов’язань і поточних операцій Уряду та Національного банку України.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.