НОВИНИ

ЗМІ дізналися про зв'язок "російської мафії" Іспанії з вищими політичними колами РФ

Про це повідомила іспанська прокуратура.

Журнал The New Times опублікував розслідування про зв'язки "російської мафії" в Іспанії з вищими політичними та силовими колами Росії.

В обвинувальному висновку, підготовленому іспанською прокуратурою у справі "російської мафії" в Іспанії, говориться про зв'язок російського кримінального угруповання з вищими політичними та силовими колами країни.

Слідство називає призначення Алєксандра Бастрикіна на посаду голови Слідчого комітету РФ головним успіхом групи осіб під проводом головного обвинуваченого - петербурзького кримінального авторитета Геннадія Петрова.

У статті на сайті "Відкрита Росія" був опублікований повний текст російського перекладу обвинувального висновку - доповідь Іспанської громадянської гвардії (Guardia Civil), складений на підставі прослуховування телефонних дзвінків.

Згідно з доповіддю, підзвітна Петрову організація змогла на території Росії "отримати доступ до суспільних інститутів, таким як мерії, міністерства, правоохоронні органи, портова влада, а також до приватним організаціям, серед яких банки, ключові і впливові корпорації і т.д., з метою впливати на прийняття рішень".

Серед політиків і осіб, які займають публічні посади в Росії, з якими Петров взаємодіє безпосередньо, називаються, зокрема, колишній міністр оборони Анатолій Сердюков (має спільний бізнес з Петровим), екс-прем'єр Віктор Зубков (лобіював інтереси угруповання через політичні рішення), депутат Держдуми Владіслав Рєзнік. Також Петров взаємодіє з силовиками, зокрема з Алєксандром Бастрикіним, серед ключових підприємців Росії - президент Сбєрбанка, екс-міністр економрозвитку Герман Греф.

Крім того, слідство вважає, що, говорячи про Царя, за розпорядженням якого було затримано кримінального авторитета Владіміра Барсукова (Кумаріна), обвинувачені Петров і колишній депутат Держдуми мали на увазі Владіміра Путіна.

У документі йдеться також про зв'язок Петрова з генералом Ніколаєм Ауловим (зараз є заступником голови ФСКН).

Також наголошується, що слідчий прокурор спеціальної прокуратури Іспанії по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю Хосе Грінда в інтерв'ю The New Times поскаржився, що російські правоохоронні органи не прагнули допомогти іспанцям. Нібито в РФ не змогли встановити місцезнаходження фігурантів справи, які сховалися в Росії, не відкривали проваджень про корупцію за інформацією, переданою з Іспанії, не дали можливості допитати високопоставлених фігурантів як свідків, вимагали припинити слідство в Іспанії і передати кримінальну справу до Росії.

Раніше Фонд Боротьби з корупцією оприлюднив "головне розслідування 2015 року", в якому розповів про нерухомість Артьома Чайки, сина генерального прокурора Росії Юрія Чайки, а також про зв'язки родини чиновника з бандитами. Наступного дня Юрій Чайка назвав розслідування Фонду боротьби з корупцією опозиціонера Алєксєя Навального замовним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.