НОВИНИ

Україна підписала з ПАР угоди про постачання додаткових обсягів вугілля

За новим контрактом вже проведена часткова передоплата.

Україна підписала договори на постачання в січні-лютому 2016 року ще 170 тис. тонн вугілля енергетичних марок з Південно-Африканської республіки. Про це на брифінгу повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

Міністр зазначив, що вже здійснена часткова передоплата. Два кораблі з ПАР з вищевказаним обсягом вугілля очікуються до прибуття в 20-х числах січня 2016 року.

Демчишин повідомив, що переговори з активістами енергетичної блокади Криму про включення лінії "Каховка-Титан" тривають. За його словами, у разі підключення лінії будуть розблоковані поставки вугілля з зони АТО. Він упевнений, що підключення цієї лінії покращить стабільність роботи об'єднаної енергосистеми України та дозволить уникнути позапланових відключень електропостачання в Херсонській області.

Раніше Демчишин заявив, що припинення поставок електроенергії на Кримський півострів спричинило зупинку поставок вугілля із зони АТО і РФ. Енергосистема України забезпечена вугіллям дефіцитних марок на 45-50 днів з урахуванням поставок з ПАР.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про відсутність в Україні достатніх запасів вугілля для проходження зимового періоду. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.