НОВИНИ

Порошенко поставив вимогу повного та беззастережного виконання закону про декомунізацію

Також президент під час промови у День вшанування пам'яті жертв голодоморів назвав ці події проявом "багатовікової гібридної війни росії проти України".

Президент Петро Порошенко виголосив промову під час офіційних заходів з ушанування пам'яті жертв голодоморів в Україні 1921-22, 1932-33 та 1946-47 років. Текст промови опублікувала прес-служба президента.

«Лише за останні сто з невеликим років Російська імперія двічі розпадалася або зменшувалася в кордонах. Вона існувала під п’ятьма назвами. Над нею майоріло як мінімум сім різних прапорів. Її піддані співають вже сьомий гімн. Чотири різних політичних режими правили нею з двох столиць, одну з яких встигли тричі перейменувати», – зазначив Порошенко.

«Але незмінними залишалися ненависть до України і нестримне бажання знищити нас, українців, як окремий народ. В чому-чому, а саме в цьому і білі, і червоні, і навіть червоно-коричневі завжди демонстрували і демонструють вражаючу єдність. В такій історичній закономірності Голодомор – це ніщо інше, як прояв багатовікової, гібридної війни, яку Росія веде проти України! Чи то забирають хліб з нашої землі, чи то ту ж землю поливають «градами», – мета одна і зрозуміла. І однаково боляче від того, що в 33-му році в Старобільську на Луганщині вимер від голоду весь дитячий будинок… І від того, як минулої зими загинули діти від обстрілу Маріуполя російськими бойовиками», – заявив президент.

Він зазначив, що закони про декомунізацію мають виконуватися беззастережно.

«І роль компартії теж жахлива і злочинна. Але історія все розставила по місцях і на парламентських виборах минулого року КПУ не пройшла до Верховної Ради. І це була справжня оцінка українського народу!

В місцевих виборах минулого місяця вона вже взагалі не брала участі, бо набрав чинності Закон про декомунізацію. І як Президент, вимагаю його повного і беззастережного виконання, як і подальшого розкриття архівів КДБ!» – наголосив голова держави.

Як повідомлялося, в останню суботу листопада в Україні щорічно згадують про жертв голодоморів, які організувала більшовицька влада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.